GenelLiftli Taşıma Nedir?

Her alanda yaşanan yeni gelişmeler ve kullanılan modern yöntemler, taşımacılık sektörünü de olumlu bir şekilde etkiledi. Artık eski, demode sistemler kullanılmıyor. Liftli taşımacılık olarak bilinen yeni bir teknoloji var. Tamamen hidrolik özelliklere sahip mekanizma, eşyayı havaya kaldırarak kamyona yükler. Böylelikle birçok avantaj elde edilir.

Liftli Taşımacılık Özellikleri Nelerdir?

Liftli taşıma nedir: Liftli taşımanın özellikleri şöyledir;

  • Minibüs, kamyonet, kamyon, tır ve bunun gibi birçok farklı araca entegre edilmiş olan bir sistemdir.
  • Bu taşıtların kasa kısmına özel şekilde monte edilmiş bir yapıdan oluşur.
  • Aynı zamanda kasayı kapatan bir kapı görevi görmektedir.
  • Taşımacılık hizmetleri konusunda hem zaman kazanmak hem de masrafı azaltmak için tercih edilir.
  • Bir butonu vardır.
  • Eşyanın liftli olan yere indirilmesinden sonra bunu yeniden taşımaya, kamyonun arka kısmına yüklemeye gerek yoktur.
  • Çünkü liftli bölüm bir tuşla hareket ettirilir ve üstünde yer alan eşya havalanarak aracın kasa seviyesine gelir.
  • Daha sonra yükleme işlemi tamamlanmış olur.

Liftli Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Liftli taşıma nedir derken taşımacılığın aşamalarından bahsetmek gerekiyor. Eşyaların hem türü hem de ne kadar sayıya sahip olduğu oldukça önemlidir. Bu sayede hangi kapasiteye sahip kamyonların kullanılacağı belirlenir. Aynı zamanda bir fiyat da çıkarılır. Ardından asansörlü bir sistem devreye girer. Oldukça geniş bir kapasitesi vardır. En yüksek olan yerlere bile kısa sürede erişim sağlar.

Eşyalar asansörlü olan bölüme dikkatli şekilde yüklenir. Hemen yükleme yapılacağın kamyonun kasa bölümünde duran görevli, tuşa basarak en fazla birkaç saniye içerisinde eşyaların aşağıya inmesini sağlar. Ardından bunların yüklenmesi aşamasına geçilir. Burada liftli sistem devreye girer. Eşyayı kaldırarak kamyonun içine alır. Ardından süreç de tamamlanmış olur.

Liftli taşımacılık sayesinde zamanda tasarruf edersiniz. Çünkü tüm işlemler kısa sürede biter. Ayrıca çok büyük ağırlıklara sahip olan eşyaların taşınması bile bu şekilde çok kolaydır. Liftli sistem güvenliği ön planda tutar. ATM cihazları bu şekilde taşınabilir. Fuar eşyalarını da dahil etmek gerekiyor. Ayrıca tüm tıbbi aletlerin nakliyesi imkanı vardır.

Hangi Eşyalar Bu Yöntemle Taşınabilir?

Liftli eşya taşımacılığı birçok farklı kategoride kullanılabilir. Bunların başında parsiyel taşıma gelir. Birden fazla müşterinin eşyalarının, lokasyona göre sınıflandırılması ve aynı araç içerisinde yola çıkmasıdır. Hızlı şekilde yükleme işlemleri gerçekleştirilir. Ofis taşımacılığı, bu sistem sayesinde daha kolay bir hal alır. Ağır yükler ve eşyaların bulunduğu fuar taşımacılığı işlemlerinde, liftli araçlar çok büyük bir fırsat demektir. İnsan sağlığıyla alakalı birden çok fonksiyona sahip olan her türlü tıbbi cihazın taşınması, hem tecrübe hem de dikkat ister. Bu konuda liftli kamyonların beklentileri kaşılar. ATM ve banka taşımacılık işlemlerini de unutmamak gerekiyor. Bu açıdan bakıldığı zaman son derece işlevsel bir sistemdir. Liftli taşıma nedir diyenler böylelikle yanıtlarını almış olurlar.

Müşteri Memnuniyetini Göz Önünde Bulunduruyoruz

Liftli taşıma nedir konusu ile alakalı tüm süreçler, uzman kadromuz tarafından yürütülür. Uzun senelerin getirmiş olduğu tecrübe sayesinde, sektörün en iyi isimlerinden birisiyiz. Sahip olduğumuz tüm araçlar gerekli periyodik bakımlar sayesinde, her daim yola çıkacak kapasiteye sahiptir. Üstelik değişik ihtiyaçları karşılayabilecek olan farklı özelliklere sahip araçlarımız var. İster büyük ister daha küçük kapasiteli kamyonlarımızı tercih edebilirsiniz. Bizimle uzun yıllardan beri çalışan personelimiz bu konuda deneyim sahibidir. Trafik kurallarına her daim tam bir uyum gösteren şoförlerimizle eşyalarınız başarılı şekilde taşınır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt