HomeFrigolu Taşımacılık

Gıda taşımacılığına yönelik ‘frigo’ terimi öne çıkmıştır. Temelde frigolu taşımacılık -26 derece sıcaklığı dikkate alır ve taze gıdaların nakliyesinde devreye girer. Dondurulmuş olan gıdalar için özel araçlar temin edilir ve taşımanın gerçekleşmesi sağlanır. Örnek vermek gerekirse:

 • Donuk et taşınması için frigo göz önünde bulundurulur.
 • Tatlı ve pasta ürünleri için de dikkate alınır.
 • Son olarak süt ürünleri de bu alana örnek gösterilebilir.

Taşıma sırasında yine frigorifik kamyonlar temin edilir. Kamyon ile kamyonetler özel olarak tasarlanmıştır. Sıcaklık kontrolleri neticesinde nakliyenin gerçekleşmesine özen gösterilir. Bunun için de -26 dışında +18 derece de dikkate alınır. Temin edilen gıdalara göre sıcaklık ayarlaması yapılır ve taşıma gerçekleşir.

Frigolu Soğuk Taşımacılık

Frigolu taşımacalık aynı zamanda soğuk nakliye şeklinde anılır. Yukarıda belirttiğimiz üzere gıdaların sıcaklık değerleri dikkate alınır ve araçlar temin edilir. Frigorifik araçlar eşliğinde gıdaların nakliyesine geçilir. Bunun için dikkate alınan hususlar da şöyledir:

-Değerler: Gıdaların ısısı üzerinden araçlar değerlendirilir ve ayarlama yapılır. Soğuk iklime ya da sıcaklık değerlerine göre ayarlamaların yapılması son derece önemlidir. Çünkü bu şekilde gıdaların bozulması engellenir. Güvenle istenilen bölgeye taşınmasına özen gösterilir.

-Aşamalar: Taşıma için araçlar temin edilir ve gıdaların özenle yerleştirilmesi sağlanır. Yerleştirme ile beraber depolama gerçekleşir. Ve son aşamada telime yer verilir. Kısacası taşıma ve depolama sonrasında teslim aşaması gerçekleşir. Bu adımları takiben ürünlerin özenle nakliyesi tamamlanır.

Frigolu Taşımacılık Nerede Kullanılır?

Hangi ürünlerin taşınmasında kullanılır demek daha doğru olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere donuk et temin etmek için frigolu taşımacılık göz önünde bulundurulur. Soğuk taşımaya uygun olan araçlar hazırlanır ve ayarlama yapılır. Yani + ve – değerler üzerinden donuk ete göre ayarlamaların yapılmasına dikkat edilir.

Haricinde tatlı ile pasta için de frigorifik araçlar kullanılır. Hamurun özelliklerine bağlı olarak ısı ayarlamalarına gerçekleşir. Temelde gıdanın korunması dikkate alınır. Bu yolla belirtilen adrese ulaştırılması sağlanır. Haricinde süt ürünleri için de frigolu nakliye göz önünde bulundurulur. Toplanan ve depolanan süt ürünleri belirtilen adreslere ulaştırılır.

Frigolu Araçlar İle İlaç Taşımacılığı

Frigolu taşımacılık ilaç nakliyesinde sık sık ele alınır. Medikal taşımacılık için de özel tasarım araçlar temin edilir. Taşıma koşulları dikkate alınır ve malzemelerin nakliyesine geçilir. Lojistik hassasiyete bağlı olarak taşımacılık gerçekleşir. Örneğin:

 • İlaçların soğuk ve sıcaklık kontrolleri dikkate alınır.
 • Kontrollerin devamında araçlara nakledilmesi sağlanır.
 • Depolama gerçekleşir ve özenle muhafaza edilir.

Sıcaklık değerlerinin koruma altına alınması ilaç taşımacılığı için son derece önemli. Aksi takdirde ilaçların yapısı bozulabilir ve çöpe gidebilir. Bu gibi zararlar ile karşılaşmamak için araçların özenle hazırlanmasına dikkat edilir. Örneğin periyodik bir şekilde araç bakımı gerçekleşir ve kontrol sağlanır. Kontrollerin beraberinde frigolu taşımacılık devreye girer.

Frigolu Sebze – Meyve Taşımacılığı

Frigolu lojistik hizmetleri çeşitli ürünler üzerinden gerçekleşir. Mesela sebze ile meyve taşımacılığı için de göz önünde bulundurulur. Uzman ekibimiz, son teknoloji araçlar eşliğinde nakliyeye yer verir. Türkiye’nin dört bir yanına sebze ile meyve nakliyesi yapmaktayız. Üstelik gıdaların hassasiyetine bağlı olarak nakliye gerçekleşir.

Kamyon ya da tırlar eşliğinde nakliyeye yer verilir. Taşınması beklenen ürünlerin ağırlığı dikkate alınır. Bu yolla araç tercih edilir ve harekete geçilir. Geniş araç filosu sayesinde gramajı fazla olan sebze ve meyvelerin nakliyesi zor olmaz. Nakliyeden ziyade dağıtım için de sık sık lojistik hizmetleri devreye girer.

Frigolu Taşımacılıkta Araç Özellikleri

Frigolu taşıma araçları ürün hassasiyetine ve ağırlığına göre değişir. Başta kamyonlar ve tırlar üzerinden karar verilir. Özenli bir planlama neticesinde araç tercih edilir ve taşıma için harekete geçilir. Örneğin çevre şartları dikkate alınır ve taşınan ürünün korunmasına özen gösterilir. Aynı zamanda son teknoloji araçlar sayesinde:

 • Olası darbelere karşı muhafaza edilmesine dikkat edilir.
 • Ürünlerin hasar görmemesi adına önlemler alınmıştır.
 • İstifleme dayanıklılığına sahip olan araçlardan nakliyeye geçilir.

Bunların haricinde nem korumasına yer verilir. Basınca karşı da korunaklı olan araçlar temin edilir. Tüm bu özelliklere göre araçların yapılandırılması ve lojistik hizmetler adına hazır hale gelmesi sağlanır. Böylece taşınan ürünlerin mevcut sürede zarar görmeleri engellenir. Ve de talep edildiği şekilde belirtilen adreslere nakliyesi gerçekleşir.

Frigolu Taşımada Isı Değerleri

Isı hassasiyetine göre araçlar hazırlanır ve ürünler temin edilir. Örneğin paketli ürünler için standart ölçü +18 olarak gözler önüne serilir. +18 ve üstünde olacak şekilde ayarlanan ısıya göre taşımacılık hizmetleri devreye girer. Bunun haricinde +15 / +18 derece serin ürün nakliyesi de mevcut. Mesela unlu mamüllerde bu dereceler dikkate alınır.

Soğuk taşımacılık için +4 / +8 derece göz önünde bulundurulur. Daha çok et, sebze ve meyve taşımacılığı için bu ayarlamalara yer verilir. Son olarak dondurulmuş taşımacılık ele alınır. Bu sefer -18 / – 26 dereceye kadar ayarlanan araçlardan yiyecek ve içecek temini gerçekleşir. Mesela dondurma ya da dondurulmuş et için bu ayarlamalara başvurulur.

Frigolu Taşımacılık Fiyatları

Taşımacalık sektöründe fiyatlar birden fazla faktöre göre belirlenir. Örneğin taşınan ürünler ve özellikleri dikkate alınır. Ebatlar, ağırlıklar ve haysiyet önem arz eder. Nitekim buna göre araçlar temin edilir ve nakliye için harekete geçilir. Sonuç olarak fiyatlar:

 • Başta taşınacak olan ürüne göre değişiklik gösterir.
 • Taşıma sırasında kullanılacak araç ve personel sayısı dikkate alınır.
 • Son olarak taşıma mesafesi de fiyatları etkiler.

Şehir içi ya da şehir dışında frigolu taşıma hizmetlerimizi sunuyoruz. Müşterilerimiz talepleri doğrultusunda hizmet veriyor. Sonuç olarak tüm talepler ele alınır ve net bir fiyat çıkartılır. Müşterilerimize teklif sunmaya devam etmekteyiz. Teklifleri dikkate alanlar gün belirlemeli ve lojistik hizmetlerimizden bu yolla faydalanmalıdır.

Freeze Frigolu Taşımacılık

Bazı gıdalar hassas dereceler üzerinden taşınmak zorundadır. Bunun için freeze taşıma yöntemi devreye girer. Yöntemin dikkate aldığı ısı dereceleri -18 ile – 26 aralığında değişiklik gösterir. Sonuç olarak dondurulmuş olan sebze ile meyve taşımacılığı için temin edilir. Haricinde:

 • Et ürünleri ve hazır yemekler
 • Tereyağ ve süt ürünleri
 • Deniz ürünleri için kullanılır.

Sıfır derecenin altında olan koruma değerleri ile ürünlerin nakliyesine yer verilir. Buna uygun bir şekilde araçların ısı dengelerine geçilir. Dengenin kurulması halinde gıdalar araçlarda temin edilir. Ve de belirtilen noktalara ulaştırılması sağlanır.

Soğuk Gıda Taşımacılığı

Frigolu taşımacalık soğuk gıda şeklinde de anılır. Kendi içerisinde dondurulmuş ya da standart gibi çeşitli alternatiflere de yer verilmiştir. Yani taşınacak olan ürünlere göre farklı ayarlamalar ve araçlar temin edilir. Böylece gıdaların zarar görmesi engellenir ve belirtilen adreslere ulaştırılması için harekete geçilir.

Hem şehir içi hem de şehir dışı için nakliye hizmetlerimiz mevcut durumda. Son derece makul fiyatlardan lojistik hizmetlerinden faydalanmanız mümkün. Uzman kadromuz bu alana yönelik çalışmalarına devam ediyor. Periyodik bir şekilde bakımı yapılan araçlardan taşınmaya geçiliyor. Araçların sorunsuz olması gıda nakliyesini daha kaliteli ve güvenli olmasını sağlıyor.

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt