GenelFrigolu Taşıma Yapan Firmalar

Taşımacılık son derece geniş bir kavramdır. Bozulma ihtimali olan ürünleri de kapsar. Ancak her tip kamyonla bunların nakledilmesi mümkün olmadığından, frigolu taşıma yapan firmalar sayesinde hizmet alınmalıdır. İşletmemiz, farklı derecelerde taşınması gereken tüm ürünleri, sorunsuz şekilde gideceği yere ulaştırabiliyor. Bunun için frigorifik araçları kullanıyoruz.

Frigolu Taşıtların Özellikleri Nelerdir?

Frigolu taşıtlar, iki temel parametre üzerinden tasarlanmışlardır. Bunlardan birisi izolasyondur. Çünkü taşınacak olan yükün, kısa sürede bozulabilme gibi bir handikapı vardır. Bundan dolayı araçların kasa kısmının her açıdan izole edilmesi gerekir. Bu işlem başarılı şekilde yapıldığından, gerekli ortamın yaratılması çok zor değildir.

Bu taşıtların bir diğer özelliği ise özel klimaya sahip olmasıdır. Bu klima, kasa bölümünde gerekli dereceyi sağlar. Hem eksi hem de artı değerde çalışır. Önemli olan nokta ise ürünün hangi şartları istediğidir. Çünkü gıda maddelerinin tümü farklı derecelerde taşınır.

Frigolu Taşıtlarda Hangi Gıda Maddeleri Taşınır?

  • Frigolu taşıma yapan firmalar, değişik özelliklere sahip olan her türlü ürünü başarılı şekilde nakleder. İşletmemizde bunlardan birisidir. Süs bitkileri bunlardan birisidir. Orta dereceli bir ısının olması şarttır. Bunu sağlayan şirketimiz, ürünlerin canlılığının korunmasını sağlar.
  • Farklı kimyasal maddeler için de gerekli şartlar yerine getirilmeli ve uygun ısılar oluşturulmalıdır. Frigolu araçlar sayesinde bu işlem son derece kolaydır.
  • Serin bir ortamda gitmesi gereken tüm gıda maddeleri için uygun kamyonlar filomuzda bulunur. Unlu mamuller bu kategori içinde yer alır. Çikolataya ek olarak yumurtanın da yine serin şartlarda taşınması gerekir.
  • Dondurulmuş ürünlerde ısı derecesinin her zaman sıfırın altında olması şarttır. Bunun alt sınırı eksi 26 derecedir. Dondurma taşımacılığı sırasında gereken ortam, bu sınıftadır. Dondurulmuş sebze, etler, meyveler, yine eksi derecede taşındığı zaman hiçbir şekilde bozulma emaresi göstermez.
  • Soğuk taşımacılık ise artı değerlerde olmasına rağmen çok yüksek ısıya sahip olmamalıdır. Gıdanın çeşidine göre + 4 ya da bazı ürünlerde +8 gibi opsiyonlara göre hareket edilir.
  • Standart ürünler ise +18 şartında taşınır.

Gerek uzman personelimiz, gerekse şoförlerimiz tüm bu kriter ve kurallara hakim olduklarından dolayı gerekli ortamı oluşturma konusunda çok tecrübelidirler.

Frigolu Taşımacılık Nasıl Avantajlar Sunar?

Frigolu taşıma yapan firmalar denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan şirketimiz, size birden fazla avantaj ve opsiyon sunar. Komple taşımacılık bunlardan birisidir ve tüm araç sizin gıda maddelerinize tahsis edilir. Ayrıca dileyen firmalar için parsiyel hizmetini de vermekteyiz. Yani parçalı taşımacılık yapılır. Ekspres ise hızlı bir biçimde araçların, sizin verdiğiniz adrese gitmesidir.

Frigolu Taşımacılık Ücretleri Nasıl?

Frigolu taşımacılık ücretleri şunlara göre belirlenir;

  • Gıda maddelerinin toplam hacmi, ağırlığı, kapasitesi en temel kriterlerden birisidir. Parsiyel veya komple taşımacılık olup olmamasına göre fiyat değişir.
  • Ürünün özelliği göz önünde bulundurulur.
  • Teslim adresinin nerede oldu, hangi saatte ulaştırılması gerektiği, gidilecek yolun özelliklerine göre fiyat belirleme işlemleri tamamlanır ve müşteriye bilgilendirme yapılır.

Beklentileri Karşılıyoruz

Frigolu taşıma yapan firmalar arasında yer alan şirketimiz, bu hizmeti çok uzun senelerin sağlamış olduğu tecrübeyle yapmakta. Bu sayede gıda maddelerinin bozulmadan aktarılması çok kolay bir hale geliyor. Tamamen profesyonel bir şekilde hareket ediyoruz. Ürünlerin kamyona taşınması sırasında liftli ve asansörlü yapıları tercih ediyoruz. Tüm ısı ayarlamaları, daha ürün yola çıkmadan önce yapılmışı oluyor. Böylelikle frigolu taşıma süreci başarılı bir şekilde sona eriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt