GenelFrigolu Taşıma Ne Demek?

Frigolu taşımacılık, bozulma ihtimali olan ve her zaman belli bir sıcaklığa sahip ortamda yer alması gereken gıdaların nakledilmesini sağlayan bir alandır. Diğer tüm taşımacılık kategorilerinden farklıdır. Çünkü soğutma ve bunu muhafaza edebilme özelliğine sahip olan kamyonların kullanılması şarttır. Bunu sağlama noktasında geniş bir araç filosuyla hizmet veren işletmemiz, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutar.

Frigolu Taşımacılık Ne Anlama Geliyor?

Frigolu taşıma, son derece farklı şartlara yapılan nakliye işlemleridir. Bir eşyanın kamyon ile taşınmasından daha değişiktir. Çünkü burada önemli olan şey, gıdanın sahip olduğu hassaslıktan dolayı onun korunmasını sağlamak, bozulmasını engellemektir. Özellikle yeme ve içme ürünlerinin belli bir dayanıklılık süresi vardır. Bunları başka bir şehre ya da kent içinde değişik bir adrese gönderilmesi sırasında, asgari ısı derecelerine dikkat etmek gerekir. Gerekli sıcaklık değerleri ayarlanarak, taşımacılık yapılır. Frigolu taşımacılık bundan dolayı özel kurallara sahiptir.

Frigolu Araçların Özellikleri Nelerdir?

Frigolu araçlar son derece değişik özelliklere sahiptir ve bunları şu şekilde sıralamak gerekiyor;

  • Araçların ürün taşınması için kullanılan bölümlerinde izolasyon vardır. Bu, sadece tek bir alanda kendisini göstermez. Çünkü kapı, duvar, taban, tabanda mevcuttur. Böylelikle içerideki ortamın ısı derecesi korunarak, ürünün bozulması ya da besin değerinin kaybolması gibi bir durumun önüne geçilmiş olunur.
  • Frigolu taşıma hizmetleri sırasında kullanılan araçların, özel bir sistemi vardır. Bir nevi klimalı taşıtlar olarak tanımlanabilirler. Çünkü havanın ısı derecesini ayarlamak, panel üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir.
  • Frigolu taşımacılık hizmetleri, değişik tipteki araçlarla verilir. Kamyonlar, tırlar, kamyonetler, minibüsler bu işlem sırasında kullanılır.
  • Özellikle farklı ürünlere göre tasarlanmış olan; askılı ya da kancalı olan araçlar da vardır.

Frigolu Ürünler Hangileri?

Frigolu ürünleri şu şekilde sınıflandırabiliriz;

  • Dondurulmuş ürünler, çok hassastır. Bunlar özel şekilde paketlenir. Hiçbir zaman hava almaması gerekir. Bundan dolayı ambalajı gözden geçirilir. Eksi derecelerde bir ısıya ihtiyaç duyar. Dondurma, dondurulmuş olan her çeşit sebze, meyve, et ürünleri bu kategori içinde dikkat çeker.
  • Soğuk ürünler ise daha yüksek bir derecedeki kamyon kasasında taşınmak zorundadır. Yani +4 veya bazı ürünlerde +8 gibi ortamlar oluşturulmalıdır. Kırmız et, sebzeler, beyaz et ve meyve, bu sınıf içindeki gıda maddeleridir.
  • Standart ürünlerde minimum derece +18 olmalıdır. Yani bu tip, paketlenmiş gıdalarda çok düşük sıcaklıkların olmasına gerek yoktur.
  • Serin ürünler ise +15 dereceden düşük değerlerde taşınamaz. Buna göre gerekli ortam yaratılmalıdır.

Frigolu Taşımacılık Nasıl Gerçekleştirilir?

Frigolu taşıma, birden çok aşamadan oluşur. Ürünlerin ilk olarak paketleri kontrol edilir. Gerekli ambalajın yapılıp yapılmadığına bakılır. Daha sonra bunların taşınması için özel paletler kullanılır. Kamyona yüklenmesi sırasında bir vince gerek yoktur. Çünkü filomuzda bulunan araçların hepsinde asansörlü ya da liftli olarak bilinen bir sistem vardır. Mevcut teknoloji çok büyük bir kolaylık sağlar. Bunların yüklenme işlemi sona erdikten sonra araç yola çıkar. Gideceği yere kadar ürünlerin olduğu yerdeki ısıyı korur. Böylelikle taşımacılık işlemleri her daim kurallara uygun, gıdaların besin değerlerini muhafaza etme ilkesine göre tamamlanmış olur.

Frigolu Taşımacılığı Yıllardan Beri Yapmaktayız

Frigolu ürün taşımacılığı hizmeti sunan firmamız, teknolojinin gelmiş olduğu en son noktaya göre hareket ederek, en modern araçları filosuna katmıştır. Değişik kapasiteleri sahiptir. Nakliye konusunda bilgi ve birikimimiz sayesinde, işimizi çok hızlı bir biçimde yerine getirirken hiçbir zaman müşteri memnuniyetini göz ardı etmeyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt