GenelFrigolu Taşıma İşlemleri

Çok sayıda değişik yöntemle, eşyaların taşınması mümkündür. Önemli olan ise taşınacak olan şeyin cinsine göre bir araç çekmektir. Günümüzde gıda, yiyecek, içecek, dondurulmuş ürün ve bunun gibi farklı tüketim maddelerinin nakli sırasında özel araçların kullanımı artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Frigolu taşıma işlemleri sayesinde tüm bu saydığımız ürünlerin bozulmasının önüne geçilir.

Frigolu Araçların Özellikleri Nelerdir?

Frigolu taşımacılık için kullanılan araçların şu özellikleri dikkat çeker;

 • Farklı boyutlarda taşıtlardan oluşurlar.
 • Bunların arasında tır ve kamyona ek olarak minibüs ve kamyonet de vardır.
 • Ortak özelliklerinden birisi, ürünü taşıyabilmek için kapalı bir alana sahip olmalarıdır.
 • Bu araçlarla, bozulma ihtimali olan gıdaların taşınması çok zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Her türlü izolasyon işlemleri yapılmıştır.
 • Taşıtların taban ve tavanlarına ek olarak duvar kısmında da ısının içeriye geçmesini engelleyen bir yapı dikkat çeker. Böylelikle ısının muhafazasında hiçbir sorun çıkmaz.
 • Frigolu taşıtlar, gücünü motordan alan ya da müstakil bir yapıda klima görevi gören tertibatlara sahiptir.
 • Isı derecelerinin ilgili yerden ayarlanması çok kolaydır.
 • Bu konuda tam anlamıyla uzman olan personelimiz gerekli işlemleri yapar ve taşınacak olan ürünün cinsine göre ortamı oluşturur.
 • Bunun yolculuk boyunca muhafaza edilmesi, sistem sayesinde zor olmaz ve gıda maddeleri taşınır.

Frigolu Araçlarda Hangi Ürünler Taşınır?

Frigolu ürün taşımacılığı, özel bir hizmettir. Bundan dolayı şu tip gıda maddelerinin taşınması şarttır;

 • Türkiye’de frigolu olarak bilinen ürünlerin tümünün 4 değişik sınıf içinde olduğunu söylemeliyiz. Bunlar standart, serin, soğuk ve dondurulmuş şeklindedir.
 • Standart kategori, hassaslık derecesi çok yüksek olmayan ürünleri kapsar. Genellikle kolay kolay bozulmayan gıda maddeleri bu sınıfta yer alır. Mevcut ürünlerin istediği sıcaklık ise 18 derece ve üstüdür. Sahip olduğumuz kamyonlar bu ortamı yaratır.
 • Serin ürünlerin nakliyatı sırasında ise minimum olarak 15 derecelik bir ısının olması gerekir. Aynı zamanda 18 dereceye ihtiyaç duyanlar da vardır. Yumurtaların taşınması sırasında mevcut parametreler dikkate alınır. Çikolata için de aynı ısı sıcaklığı gereklidir.
 • Soğuk ürünlerin bozulması biraz daha kolaydır. Bu yüzden kamyonun kasa kısmında 4 ya da 8 derece üstünde bir ortamın yaratılması esastır.
 • Dondurulmuş ürün taşımacılığı büyük bir ciddiyetin yanı sıra aynı zamanda eksi derecelerde ısı ister. Bu, eksi 26’ya kadar düşebilir.

Şirketimiz frigolu taşımacılık konusunda yukarıda bahsetmiş olduğumuz kategorilerin tümüne uyumlu olan araçlarıyla beklentileri karşılar. Usta şoförler, uzman personel, güler yüzlü hizmet sayesinde, taşıma ve nakliyatın gerçekleşmesini sağlarız. Kent içi ve dışı opsiyonlarımız vardır. Araçlarımızın tümü bakımlı ve aynı zamanda son modeldir.

Frigolu Araçlarda Taşımacılık Ücreti Nasıldır?

Frigolu taşımacılık işlemleri, değişik ücretlere göre yapılır. Birden fazla parametreye göre fiyatlar belirlenir. Bunların başında ürün adedi gelir. Kaç tonluk bir sevkiyat yapılacağına dair verilen bilginin sonrasında, firmamızdaki en ideal kamyon üzerinden yükleme işlemleri gerçekleştirilir. Ardından bunun nereye gideceği konusunda açık adres alınır. Böylelikle kilometre üzerinden bir fiyat çıkarılır.

Profesyonel Bir Anlayışla Hizmet Veriyoruz

Frigolu taşımacılık işlemleri, sadece donanımlı araçlarla yapılmaz. Aynı zamanda bu konuda bilgi ve birikimin olması esastır. Çünkü taşıt içindeki havanın sürekli aynı derecede olması gerekir. Uzman personelimiz sayesinde bu konuda hiçbir sorun çıkmayacağından, sürecin en başından en sonuna kadar kaliteli bir hizmet vardır. İletişime geçerek, gıda maddelerinin sevkiyatını özel araçlarımız sayesinde sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt